Biznes z bankiem może się opłacić

Kiedy mamy trochę odłożonej gotówki, zastanawiamy się jak ja zainwestować. Wydaje się, że możliwości jest wiele, ale kiedy zaczynamy się nad tym poważnie zastanawiać, okazuje się, że dziś, w czasach kryzysu, prawie każdy interes obarczony jest sporym ryzykiem. Od pewnego jednak czasu, na ulicach naszych miast pojawiają się coraz to nowe placówki banków. A w każdej z nich nie brakuje klientów. Dlatego bankowy biznes wydaje się być interesem jak najbardziej trafionym, a prowadzenie placówki znanego banku może przynieść nam niemały dochód. Kapitał potrzebny do rozpoczęcia takiej działalności to ok. 12 tys. dla jednego stanowiska. Ważna jest oczywiście odpowiednia lokalizacja punktu – najlepiej przy głównej ulicy w mieście. Placówka musi mieć wystrój taki jak wszystkie inne w Polsce, a pracownicy firmowe uniformy. Nasz punkt bankowy trzeba wyposażyć w sprzęt komputerowy z odpowiednim oprogramowaniem, niezbędny w tym biznesie sejf i meble. Partnerem banku może zostać praktycznie każdy, choć mile widziane, ale nie konieczne jest doświadczenie w bankowości. Dla banku najważniejsze jest, żeby kandydat na partnera nie był karany i sumiennie, uczciwie prowadził działalność gospodarczą, regularnie opłacając składki ZUS i podatki. Obsługi banku pracownicy punktu nauczą się na specjalnym szkoleniu.