Myjnia samochodowa biznesem na czasie

Nasze samochody wciąż się brudzą. Nie wszyscy mamy możliwość umycia ich na własnych podwórkach. Poza tym lepiej tego nie robić, bo to szkodzi środowisku. Najlepiej skorzystać z myjni. W naszych miastach powstają nowe punkty świadczące takie usługi, ale kolejki do myjni świadczą o tym że rynek jeszcze się nimi nie nasycił. Dlatego jeśli ktoś planuje zainwestować we własny biznes, powinien zastanowić się nad otwarciem myjni samochodowej i zarabiać na brudnych samochodach, myjąc je za pieniądze. Inwestycja jest dość droga, ale jeśli uda nam się postawić myjnię w odpowiednim miejscu, to wkład zwróci się nam w ciągu kilku miesięcy. Jedno stanowisko samoobsługowe z myjką wysokociśnieniową to koszt ok. 200 tys. zł. Ale szacuje się, że właściciel myjni w średniej wielkości mieście przy sporym osiedlu mieszkaniowym, latem na myciu samochodów może zarobić nawet 1000 zł dziennie. Jeszcze większy zysk jest na myjni tunelowej, w którą trzeba jednak zainwestować minimum 500 tys. zł. Zakup myjni to jednak nie jedyny wydatek. Właściciel takiego biznesu musi się liczyć z wydatkami na instalację, zakup oczyszczalni i innych potrzebnych instalacji. Trzeba zatrudnić personel, opłacić energię elektryczną i wodę a także regularnie uzupełniać detergenty. Największe zyski przynoszą myjnie w bezpośrednich okolicach ruchliwych szlaków komunikacyjnych.